شوریده

مینویسم

شوریده

مینویسم

شوریده

سالبه جزئیه ای هستم ، لمعه ای هم خوانده ایم
محصَلم ...
اندکی درس فلسفه

مسافر بین الحرمین ؛ مشهد و قم
______________
------------
رجعت دوباره ای به وبلاگ


شاید دغدغه های دانستن
با کمی چاشنی تمدّن اسلامی .

هرچند اینجا هرگز محل خوبی برای انتشار اندیشه ها و تفلسف نخواهد بود...

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
نویسندگان
پیوندها

۱ مطلب در شهریور ۱۳۹۷ ثبت شده است

فرهنگ تلویزیون

جمعه, ۲ شهریور ۱۳۹۷، ۰۵:۰۲ ب.ظ

▫️بسم الله الرحمن الرحیم▫️


📺 فرهنگ تلویزیون 📺🔸اینکه دلیل و اماره‌ای بر وجود یا ابقاء تلویزیون در حکومت اسلامی(مهدوی) داریم و اینکه رسالت آن چیست ؛ بماند.


🔸اما غرضم برنامه‌های امروز تلویزیون است که در چارچوب تفکر غرب زده(نه غربی) به اتلاف وقت مسلمین میپردازد. برنامه هایی که صرفاً دنبال خندیدن های گذرا و بدون اثر هستند ، برنامه هایی که معیار سالم زیستن‌شان ، مدت زمان خندیدن است و بدتر از همه‌ی اینها معرفی و تشهیر و تشخص افرادی است که نه تنها فرقی با مردم عادی جامعه ندارند بلکه در بسیاری از ابعاد پوچ ، تهی ، ناسالم و بی‌اخلاق هستند.

این برنامه‌ها سبک مغزان بی اخلاقی را به جامعه معرفی می‌کند که یحتمل جامعه باید از آنها الگو بگیرد.🔸جامعه‌ی اسلامی را در ابعاد فرهنگی نباید با چند جوانک تازه به دوران رسیده‌ی مثلا خواننده و هنرمند(بخوانید ضد هنر) الگو پذیر فرهنگی کرد و اگر این شد باید تبعات آن را نیز پذیرفت .🔸وقتی چنین افرادی سکّان گرادهی مُد و اندیشه(بخوانید ارتجاع) جامعه را در دست بگیرند باید انزوای علمای اخلاق و ادب و پارسایان اهل‌علم و محققین برجسته را انتظار کشید.🔸در چنین جامعه ای تمام مشکلات ، بازیچه‌ای در دستان این قشر بی‌سواد می شود که مسائل اساسی انسان‌ها را در ارتباط با خود و خدا و خانواده‌ و جامعه‌شان با هوچی‌گری هایشان به قهقرا می‌برند .وَ أَنْتَ الْمُسْتَعَانُ وَ إلَیْکَ الْمُشْتَکَی.


#اخلاق

#فرهنگ

#تلویزیون

#جامعه_اسلامی